קטגוריות
טכנולוגה

Google Goggles

אתם הולכים ברחוב לא מוכר, מולכם מבנה מרשים במיוחד, משהו מוכר אך לא משהו שמקפיץ אתכם להגיד את שמו. אתם רוצים לדעת מיד מה הוא אותו מבנה אך לא עושים דבר בנידון וממשיכים את הטיול עם הרגשה מוזרה, מה הוא אותו מבנה? תוכלו לקבל תשובה מקיפה לשאלתכם באמצעות האפליקציה החדשה של גוגל הנקראת Google Goggles (בתחילה פותחה לאנדרואיד – מערכת ההפעלה של גוגל, ובהמשך גם לאייפון) המספקת מידע אודות כל אתר, מבנה, גשר או מקום בעולם. באמצעות צילום המקום והעלאת התמונה לאפליקציה, מיד תקבלו את כל הפרטים אודות המקום או המבנה.

הסיטואציה הכתובה למעלה היא בהחלט אפשרית. ייתכן ותמצאו את עצמכם יום אחד במהלך טיול במוזיאון, טיול בארץ אחרת או אפילו בישראל במקום שאיננו מכירים במיוחד נפגשים באתר לא מוכר עליו מעניין אותנו לקבל אינפורמציה מידית ומקיפה. במקרה כזה, ניתן לצלם את המוצג, המקום או המבנה ולהעלות דרך Google Goggles ותוך זמן קצר לקבל את כל המידע הדרוש אודותיו. גוגל אכן סדרה פתרון מדהים לשאלה זו ומאפשרת לנו לבצע חיפושים ע"י צילום.

דוגמאות לחיפושים אפשריים ע"י Google Goggles

נופים

באמצעות האפליקציה יכול אדם לצלם נוף ולקבל עליו מידע (לדוגמא: פסל החירות בארה"ב, הכותל המערבי בירושלים ועוד).

יצירות אומנות

אפשרות נחמדה נוספת היא האפשרות לצלם כל יצירה או פריט ולקבל עליו מידע – מי יצר אותו, מה הוא מסמל ועוד (לדוגמא: מוצג במוזיאון).

לוגואים

עוד דבר נחמד היא האפשרות לקבל מידע אודות כל לוגו או סמל של כל חברה, קבוצה חברתית, קבוצת ספורט ועוד.

יין

לכל אוהבי היין. באמצעות האפליקציה של גוגל תוכלו לצלם את היין ולקבל מידע אודות היין, סוגו וכל פרט שתרצו לדעת.

כרטיסי ביקור

עוד פרט קטן אך חשוב מאוד הם כרטיסי הביקור. נוכל לצלם כרטיס ביקור, לקבל את נתוני איש הקשר ישירות לסלולרי, ולשמור את הנתונים ללא הזנה ידנית.

ספרים

כל חובבי הספרים יוכלו לצלם כריכת ספר כלשהו ולקבל מידע אודות הספר, השוואת מחירים, ביקורת ועוד. ניתן לקבל זאת בזמן אמת, בזמן בו אנו ניגשים לקנות ספר בחנות.

טקסט

הדובדבן שבקצפת, האפשרות המתקדמת ביותר ב – Google Goggle היא האפשרות בה ניתן לתרגם טקסט אותו אנו מצלמים. בצורה פשוטה ניתן לצלם טקסט (לדוגמא תפריט במסעדה באיטליה) ולהעלותו לתוכנה, מיד נקבל תרגום של התפריט בצורה נוחה. כך נוכל לבחור באמת דבר אותו אנו מכירים מבלי להתבלבל עקב קשיי השפה. אפשרות שתעזור לתיירים רבים בעולם.

כעט, מה שנשאר הוא להתקין את האפליקציה באנדרואיד (סמסונג גלאקסי לדוגמא) או באייפון ולהתחיל להשתמש בצורה נוחה וחופשית. ניתן לקחת תמונות שצולמו בעבר ולהעלות דרך האפליקציה לקבל נתונים.

למרות פיתוחו של Google Goggles ניתן לראות כי קיימים "חורים" רבים, לא תמיד האפליקציה מצליחה למצוא את המקום או הפריט המבוקש, מיד היא תציע אפשרות חלופה דומות. עיקר ההתמודדות של התוכנה מתרחשת בזיהוי לוגואים (גם בישראל) ואתרים פופולאריים בעולם אותם האפליקציה לא תתקשה למצוא.

הרגלי החיפוש משתנים בעידן הסלולארי ללא היכר. כעט אין צורך להקליד את מה שאנו מחפשים, ניתן לצלם ולקבל מידע לגבי רוב הפרטים והמקומות ברחבי העולם כולו. מה גם שגוגל מבצעת עדכונים מעת לעת וניתן לראות כי יותר ויותר מקומות, פרטים, סמלים, עסקים ועוד, נכנסים למאגר המידע של Google Goggles. לאט לאט, כל פריט בעולם יימצא במאגר המידע העצום של גוגל.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x